> All Blog News>Ile schnie żywica poliestrowa?

Kategorie

Ile schnie żywica poliestrowa?

Ile schnie żywica poliestrowa?

Żywica poliestrowa to trwała spoina, którą można załatać dziury i ubytki w różnych powierzchniach. Często jest też składnikiem różnych lakierów i farb. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją w budownictwie, elektroenergetyce, a także przemyśle samochodowym czy stoczniowym. Służy do produkcji płyt falistych i płaskich poszyć dachów, zbiorników, rur czy kontenerów. Świetnie sprawdza się także jako materiał na kadłuby łodzi, części nadwozi samochodów, elementy pokrycia szybowców i przyczep kempingowych.

Żywica po zaaplikowaniu potrzebuje określonego czasu na wyschnięcie. W profesjonalnych przedsiębiorstwach takie artykuły są poddawane dodatkowej obróbce termicznej, jednak w domowych warunkach należy po prostu nie użytkować przedmiotu i pozostawić go do trwałego zawiązania się spoiny. Ile schnie żywica poliestrowa?

Żywica poliestrowa – ile schnie?


Czas wysychania żywicy poliestrowej waha się od 24 do 48 godzin. Zależy on jednak od wielu czynników, do których zalicza się sposób jej przygotowania i warunki panujące w miejscu montażu.

Na czas utwardzania żywicy wpływa przede wszystkim temperatura otoczenia. Zbyt niska może nawet całkowicie zatrzymać cały proces. Temperatura minimalna do nakładania wynosi 10°C, a maksymalna 30°C. Ważnym czynnikiem jest także wilgotność powietrza. Warto pamiętać, że wietrzenie pomieszczenia wpływa na przyśpieszenie schnięcia.

Kolejnymi okolicznościami, od których zależy ile schnie żywica poliestrowa, są grubość zalania i rodzaj produktu. Należy wybrać określoną żywicę poliestrową w zależności od tego, jak gruba warstwa jest potrzebna. Jeśli priorytetem jest szybkość utwardzenia, można dodać do mieszanki specjalny utwardzacz. Powinien on stanowić nie więcej jak 2-3% całej substancji.

Tak przygotowana żywica musi zostać nałożona na oczyszczone miejsce w ciągu maksymalnie 10 minut od jej sporządzenia. W przeciwnym razie mogą wystąpić duże problemy z rozprowadzeniem preparatu, ponieważ zrobi się twardy. Należy podkreślić, że ilość utwardzacza nie wpłynie na czas potrzebny materiałowi do wyschnięcia. Może jedynie uszkodzić strukturę laminatu.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code