> All Blog News>Jak zrobić naszyjnik z żywicy?

Kategorie

Jak zrobić naszyjnik z żywicy?

Jak zrobić naszyjnik z żywicy?

Żywica epoksydowa to absolutny hit, jeśli chodzi o samodzielne wykonywanie biżuterii oraz ozdób. Jest to materiał, z którego – przy odrobinie wiedzy i umiejętności – w łatwy sposób można stworzyć niezwykle oryginalne dzieło. Jednocześnie można być pewnym, że nie ma drugiego, identycznego przedmiotu jak ten, który został stworzony we własnym zakresie. W związku z tym postanowiliśmy zaproponować Ci sposób na wykonanie unikatowego naszyjnika z żywicy, który może być spersonalizowanym prezentem na wiele okazji lub trafić do własnej kolekcji. Z pewnością każda obdarowana osoba doceni trud i czas, poświęcony na wykonanie takiego przedmiotu. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, a następnie do samodzielnego wykonania krok po kroku naszyjnika z żywicy.

Naszyjnik z żywicy epoksydowej – co przygotować do jego wykonania?

Wykonanie naszyjnika z żywicy DIY nie wymaga przesadnej precyzji, jednak dla uzyskania wyjątkowego efektu końcowego, warto poświęcić trochę czasu. Na pewno domyślasz się, że niezbędnym elementem, bez którego nie wykonasz biżuterii, jest oczywiście żywica epoksydowa. Należy również przygotować kubeczki oraz mieszadełka. W przypadku wykonywania naszyjnika z żywicy epoksydowej najważniejszą kwestią są proporcje. Jest to na tyle mała ozdoba, że zbyt duża lub za mała ilość utwardzacza może spowodować, że materiał na przykład nie wyschnie. Zalecamy postępować zgodnie z instrukcjami od producenta, zawartymi na etykiecie. Oba składniki muszą być również bardzo dobrze ze sobą wymieszane. Pamiętaj, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żywicy epoksydowej. W związku z tym zalecamy wypróbowanie kilku i wybranie odpowiedniej, spełniającej postawione wymagania – zwłaszcza Twoje indywidualne. W przypadku biżuterii warto pamiętać, że żywica tworzy świetnie połączenie z takimi materiałami, jak:

  • drewno,

  • kwiaty,

  • nasiona dmuchawca.

Naszyjnik z żywicy – wykonanie krok po kroku

W przypadku biżuterii, wykonanej z żywicy epoksydowej, bardzo ważną rolę odgrywają silikonowe formy. To od nich zależy, jaki kształt będzie miała ozdoba. Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie naszyjnika z kwiatem w żywicy, wystarczy w formie ułożyć ususzoną roślinę i całość zalać roztworem. Po wyschnięciu wyciągnij gotowy naszyjnik. Proste, prawda? Taka sama zasada obowiązuje w przypadku wykonania naszyjnika z żywicy i nasion dmuchawca. Należy pamiętać, że niektóre żywice nie są przystosowane do zatapiania w nich roślin i mogą je uszkodzić. Wybierz więc taką, która sprawdzi się w tym celu i podkreśli naturalne piękno rośliny. Na końcu dodaj do naszyjnika wybrany łańcuszek lub rzemyk.

Nadmierne zbieranie się pęcherzyków powietrza – jak sobie z tym radzić?

Nie chcesz, aby w naszyjniku z żywicy znajdowały się pęcherzyki powietrza? Jest kilka prostych sposobów, aby im zapobiec. Przede wszystkim należy wolniej wlewać żywicę do formy. Dzięki temu zamkniesz mniej powietrza, a co za tym idzie – powstanie mniej pęcherzyków. Niektórzy zalecają również wolniejsze mieszanie żywicy, co zwiększa prawdopodobieństwo zapobiegnięcia jej nadmiernemu napowietrzaniu. Większe pęcherzyki możesz spróbować przebić igłą lub szpilką. Zatem, czy trzeba pozbywać się pęcherzyków powietrza zebranych w naszyjniku z żywicy? Warto zastanowić się nad odpowiedzią na to pytanie, ponieważ nie wpływają one na jakość produktu, a mogą mu dodać wyjątkowego charakteru. Zawsze należy wybierać produkty wysokiej jakości, których skład ma realny wpływ na efekt prac.

Czy można wykonać naszyjnik z drewna i żywicy?

Drewno i żywica to doskonałe połączenie. Jak zrobić naszyjnik z żywicy i drewna? Zasada jest oczywiście taka sama, jak w poprzednich przykładach. W wybranej formie umieść kawałek drewienka, możesz dodać kilka mniejszych elementów i ułożyć z nich wybrany kształt. Warto wzbogacić projekt o różne dodatki, takie jak płatki kwiatów lub nasiona. Ważne, aby przed umieszczeniem drewienka w formie, dokładnie je oszlifować. Następnie całość zalej roztworem żywicy oraz utwardzacza i pozostaw do wyschnięcia. Oczywiście proporcje muszą być zgodne z zaleceniami producenta, umieszczonymi na etykiecie produktu. W ten sposób naszyjnik z żywicy i drewna jest gotowy!

Na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu niezbędnego wyposażenia?

Jeżeli planujesz wykonać naszyjnik z zatopionym w nim elementem, pamiętaj, że niektóre żywice epoksydowe są zbyt agresywne i mogą uszkodzić lub całkowicie zniszczyć roślinę. Równie ważne jest, aby wybrane silikonowe formy były wysokiej jakości. Znacznie zwiększa to szanse na wydłużenie ich tak zwanej żywotności oraz zmniejsza prawdopodobieństwo pęknięcia materiału. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa, jakie posiada żywica. Jest to środek chemiczny, dlatego bezpieczeństwo podczas przygotowywania roztworu traktuj priorytetowo. 

Wiesz już, jak zrobić naszyjniki z żywicy w taki sposób, aby były piękne i niepowtarzalne. Pamiętaj, że naszyjnik z żywicy i kwiaty to idealne połączenie, które skradło serca wielu miłośników ozdób inspirowanych naturą! Zachęcamy do tworzenia wyjątkowych autorskich projektów!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code