> All Blog News>Jak zrobić stół z żywicy epoksydowej?

Kategorie

Jak zrobić stół z żywicy epoksydowej?

Jak zrobić stół z żywicy epoksydowej?

Stół jest niesamowicie istotnym elementem każdego domu. Niezależnie od tego, czy dysponujesz trzykondygnacyjną willą, czy też mieszkaniem w bloku, wszędzie niezbędne jest miejsce, w którym możliwe jest spożywanie posiłków i nie tylko. Idealnym pomysłem do każdej domowej przestrzeni będzie stół z żywicy epoksydowej.

Dla kogo stoły z żywicy epoksydowej będą najlepszym rozwiązaniem?

Wyobraź sobie typowy dzień, który przeżywasz. Kiedy wstaniesz rano, umyjesz się i ubierzesz, zaparzasz herbatę lub kawę i przygotowujesz śniadanie. Wszystkie naczynia z jedzeniem i napojami zanosisz do stołu, by tam faktycznie rozpocząć swój nowy dzień. Po powrocie z pracy zasiadasz do tego samego stołu z najbliższymi, by spożyć rodzinny obiad lub kolację. To właśnie tutaj organizujesz domowe randki ze swoją drugą połową. Przy stole rozmawiasz również z przyjaciółmi, kiedy wpadną na wino i partię ulubionej planszówki.

Ten mebel widzisz bardzo często – i równie często korzystasz z niego. Samodzielnie lub z innymi osobami. Dlatego też powinieneś zadbać o to, by nie był to zwyczajny element wyposażenia domu. Skoro jest wyjątkowy z powodu swojego przeznaczenia, warto sprawić, by stał się również obiektem, przy którym pogaduchy z bliskimi, relaks z ulubioną książką i filiżanką cappuccino oraz rodzinny obiad staną się jeszcze przyjemniejsze niż zazwyczaj. Stoły z żywicy epoksydowej sprawdzają się znakomicie w każdym takim przypadku.

W przeciwieństwie do standardowych, tradycyjnych stołów z blatami z płyty MDF czy drewna, stoły z żywicy epoksydowej najczęściej… robimy sami! Tak jest, możesz dać upust swojej kreatywności i skonstruować samodzielnie, w domowym zaciszu, piękny i unikatowy stół lub stolik z żywicy epoksydowej, który zaskoczy Twoich gości, a przede wszystkim Ciebie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wspaniały efekt osiągniesz dzięki pewnemu nakładowi pracy, który – jak zobaczysz później sam – okaże się nieproporcjonalnie mały do otrzymanego efektu.

Zatem – sprawdź, co dokładnie będzie Ci potrzebne, wyrusz po odpowiednie zakupy i działaj, a stół z żywicy epoksydowej już niedługo będzie mógł zagościć w Twoim domu!

Stół z żywicy epoksydowej – jak go zrobić?

Abyś mógł wykonać Twój wymarzony, jedyny w swoim rodzaju stół z żywicą epoksydową, będzie Ci potrzebna przede wszystkim odpowiednia żywica, a dokładniej – całkiem sporo opakowań tego materiału. Sporządzenie pojedynczego stołu może pochłonąć kilka litrów żywicy, jednak efekt jest tego naprawdę wart! Dzięki temu, że żywica po utwardzeniu jest wytrzymała, Twój stół lub stolik z żywicy epoksydowej utrzyma posiłek, kawę, herbatę… A skoro już jesteśmy przy gorących napojach – zastygnięta żywica jest również odporna na wysoką temperaturę!

Kiedy już wybierzesz żywicę, zaopatrz się również w formę, w której będziesz mógł odlać kształt stołu, a także podkład, który zostanie z powodzeniem odklejony po zaschnięciu żywicy. Możesz również wybrać dodatki, które zatopisz w żywicy: mogą to być w pełni wysuszone plastry pomarańczy, liście, strony gazet lub zdjęcia o szczególnej wartości sentymentalnej. Pamiętaj jednak, by nie wlać do formy całej żywicy jednocześnie, a nakładać ją warstwami i dać jej czas na podeschnięcie.

Po całkowitym wysuszeniu blatu przytwierdź do Twojego nowego mebla nogi. Możesz zrobić to przy użyciu wkrętów lub odpowiedniego rodzaju kleju. Następnie pomaluj je na odpowiedni kolor, jeśli przy łączeniu ich z blatem nastąpiły odpryski lub odbarwienia.

Stoliki z żywicą epoksydową – i nie tylko

Żywica jest również znakomitym komponentem do ozdabiania drewnianych mebli. Jeśli zdecydujesz się zrobić stół drewniany z żywicą epoksydową, okaże się to jeszcze łatwiejsza, ponieważ będziesz mieć gotowy kształt. Wybieraj jednak takie drewno, które ma odpowiednią wilgotność i zagwarantuje żywicy dobrą przyczepność. Surowiec powinien być również niepodatny na odkształcenia. Postaw na rodzaj drewna, który będzie miał naturalne szczeliny. To właśnie w nich zakleszczy się żywica i nada stołowi unikalny charakter dzięki lepszemu uwidocznieniu naturalnej struktury drewna.

Powodzenia!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code