> Wypełniacze do żywic>Wypełniacze mineralne>Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg
Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg Zobacz większe

Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,42 zł.


New product

Wypełniacz krzemionka krystaliczna DT-81 jest to bardzo lekki, sypki wypełniacz modyfikowany powierzchniowo w celu polepszenia dyspersji (mikrokulki). Stosowany w modelarstwie (medele samolotów i statków), odlewnictwie, do budowy prototypów i laminatów. Jego zastosowanie obniża wagę odlewu. Wielkość ziarna to poziom 100µm, gęstość nasypowa: 0,35 – 0,4 g/cm3.

Więcej szczegółów

23,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Wypełniacz krzemionka krystaliczna DT-81 jest to bardzo drobny proszek krzemionki krystalicznej (mikrokulki), wielkość ziarna to poziom 100µm, gęstość nasypowa: 0,35 – 0,4 g/cm3, produkowany przez światowego lidera, niemiecką firmę HUNTSMAN
Wypełniacz krzemionka krystaliczna DT-81 jest to modyfikowana krzemionka krystaliczna o niskiej gęstości, koloru szarego. Jej stosowania wpływa na zmianę wyglądu oraz właściwości przetwórczych oraz samego odlewu. Przede wszystkim wpływa na obniżenie kosztów wyrobu, obniżenie skurczu przetwórczego, zmiana wyglądu odlewu oraz zwiększenie sztywności przedmiotu.

ZASTOSOWANIE
Wypełniacz krzemionka krystaliczna DT-81 jest to bardzo lekki, sypki wypełniacz modyfikowany powierzchniowo w celu polepszenia dyspersji. Stosowany w modelarstwie (medele samolotów i statków), odlewnictwie, do budowy prototypów i laminatów. Jego zastosowanie obniża wagę odlewu. Dzięki temu, iż jest to surowiec modyfikowany dodawanie nawet bardzo dużych ilości powoduje częściowy wzrost lepkości znacząco mniejszy niż ma to miejsce np. po dodaniu wodorotlenku glinu. 

TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Ilość stosowanego wypełniacza może osiągać 100% - 150% w stosunku wagowym do żywic, oczywiście w dużej mierze zależy to od konkretnych oczekiwań jakie chcemy osiągnąć w wyrobie. Trzeba również uwzględnić kwestię kształtu formy i to, że zwiększanie ilości napełniacza zmienia lepkość i gęstość kompozycji. Przed przystąpieniem do odlewania zalecane jest wykonanie prób.
 
2. Stosowanie wypełniacza jest bardzo proste, odmierzone ilości wprowadzamy do składnika A (poliolu) i po dokładnym powolnym wymieszaniu dodajemy składnik B (izocyjanian) i po ujednorodnieniu kompozycja jest gotowa do odlewania. Nie należy dodawać wypełniacza do składnika B. W przypadku żywic epoksydowych czy poliestrowych należy również wypełniacz w pierwszej kolejności wymieszać z żywicą a dopiero potem dodać katalizator lub utwardzacz.

3. Ponieważ produkt jest lekki i lotny podczas operacji może dochodzić do wdychania pyłu aby tego uniknąć podczas przetwórstwa należy zabezpieczyć się w maseczkę ochronną.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.
Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.
Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
 

 

Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg

  Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg

  Wypełniacz krzemionka krystaliczna DT-81 jest to bardzo lekki, sypki wypełniacz modyfikowany powierzchniowo w celu polepszenia dyspersji (mikrokulki). Stosowany w modelarstwie (medele samolotów i statków), odlewnictwie, do budowy prototypów i laminatów. Jego zastosowanie obniża wagę odlewu. Wielkość ziarna to poziom 100µm, gęstość nasypowa: 0,35 – 0,4 g/cm3.
  Path: > > > Wypełniacz krzemionka DT-81 1kg

  14 innych produktów w tej samej kategorii: