> Barwnik Transparentny Do Żywic Szmaragdowy 2ml

Barwnik Transparentny Do Żywic Szmaragdowy 2ml

Nie ma punktów za ten produkt.


New product

Barwniki TRANS COLOR są wysoce wydajnymi substancjami do barwienia żywic epoksydowych. Stosowane w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew nadal jest przezroczysty ale o określonej barwie.

Więcej szczegółów

5,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Barwniki TRANS COLOR są wysoce wydajnymi substancjami do barwienia żywic epoksydowych - 10ml barwnika wystarcza na zabarwienie 1kg-2kg żywicy w zależności od pożądanego nasycenia koloru. Stosowane w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew nadal jest przezroczysty, ale o określonej barwie.

ZASTOSOWANIE
Barwniki TRANS COLOR są wysoce wydajnymi substancjami do barwienia żywic epoksydowych.  Stosowane w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew nadal jest przezroczysty ale o określonej barwie. Uwaga - Zdjęcia mogą odbiegać kolorystycznie od finalnego wyniku wybarwienia ze względu na ustawienia rozdzielczości monitora i naświetlenia.

Dostępne kolory
Niebieski - Szafirowy
Fioletowy
Turkusowy
Czerwony - Rubinowy
Malinowy
Zielony - Jadeit
Oliwkowy
Szmaragdowy
Żółty
Cytrynowy
Pomarańczowy
Bursztyn
Cola
Czarny

TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Przed przystąpieniem do barwienia mieszanin żywicznych należy przeprowadzić wstępne próby na małej ilości żywicy epoksydowej. Pokazowe odlewy zostały wykonane przy użyciu żywicy Crystalline 940 są również kompatybilne z żywicami EC1200, GLOSS COAT oraz zapewne z wieloma pozostałymi epoksydami ale ze względu na bardzo dużą ilość odmian żywic epoksydowych przetestowanie ze wszystkimi nie było możliwe. Należy pamiętać, że stosowanie barwników transparentnych do innych żywic epoksydowych posiadajacych swój naturalny kolor i nie będących krystalicznie bezbarwnymi może zmieniać ostateczny wygląd odlewów.

2. Zaleca się dozowanie barwnika do wcześniej wymieszanej kompozycji żywicy z utwardzaczem, w początkowej fazie utwardzania możliwe jest odbarwienie masy na odcień odbiegający od docelowego. Ostateczny kolor uzyskuje się po całkowitym utwardzeniu odlewu.

3. Zalecane dozowanie 0,5%-3% nie mniej jednak ze względu na specyfikę kolorowych a jednocześnie transparentnych odlewów intensywność koloru należy dobrać doświadczalnie w zależności od potrzeb.

Należy pamiętać, że odlewy transparentne nie powinny być poddawane intensywnemu nasłonecznieniu, gdyż możliwe jest rozjaśnianie się kolorów wraz z upływem czasu szczególnie przy zbyt małym udziale barwnika w kompozycji żywicznej.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.
Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Barwnik Transparentny Do Żywic Szmaragdowy 2ml

  Barwnik Transparentny Do Żywic Szmaragdowy 2ml

  Barwniki TRANS COLOR są wysoce wydajnymi substancjami do barwienia żywic epoksydowych. Stosowane w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew nadal jest przezroczysty ale o określonej barwie.
  Path: > Barwnik Transparentny Do Żywic Szmaragdowy 2ml

  30 innych produktów w tej samej kategorii: