> Pigment Świecący CZERWONY 50g

Pigment Świecący CZERWONY 50g

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 9 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,26 zł.


New product

Element wykonany przy jego udziale świeci w nocy. Właściwości pigmentu opierają się na zjawisku magazynowania w sobie energii świetlnej podczas naświetlania przez światło dzienne, latarkę lub żarówkę z późniejszym jego oddawaniem w chwili zaniku źródła światła. Im dłużej dany element jest naświetlany tym dłużej trwa emisja światła, czas świecenia danego elementu może dochodzić do kilku godzin.

Więcej szczegółów

65,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Pigmenty fotoluminescencyjne STAR DUST Glow Series to najwyższej jakości i intensywności pigmenty świecące w nocy dostępne na rynku. Surowce te inaczej nazywane są pierwiastkami ziem rzadkich, stanowią dodatek do farb i lakierów, żywic epoksydowych, żywic poliestrowych, żywic poliuretanowych czy akrylowych, mas modelarskich, polastisoli, etc... Właściwości pigmentu opierają się na zjawisku magazynowania w sobie energii świetlnej podczas naświetlania przez źródła promieni UV, światło dzienne, latarkę lub żarówkę z późniejszym jego oddawaniem w chwili zaniku źródła światła.  Im dłużej dany element jest naświetlany tym dłużej trwa emisja światła, czas świecenia danego elementu może dochodzić do kilku godzin.

ZASTOSOWANIE
Pigmenty fotoluminescencyjne STAR DUST Glow Series stosuje się dodatków do farb i lakierów, żywic epoksydowych, żywic poliestrowych, żywic poliuretanowych czy akrylowych, mas modelarskich, polastisoli, etc... Najlepsze efekty uzyskuje się stosując go z żywicami bezbarwnymi lub transparentnymi. Służy do produkcji elementów reklam, pokrywania elementów pojazdów mechanicznych, pokrywania elementów infrastruktury budowlanej, figurek, oznaczeń szlaków komunikacyjnych, dekoracyjnych wypełnień spękań w drewnie, blatach stołowych, pracach plastycznych, przynęt wędkarskich, etc.... Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest wyobraźnia użytkownika.
Pamiętaj, że każdy z pigmentów fotoluminescencyjnych inaczej wygląda za dnia a inaczej świeci po zmroku. Prezentowane zdjęcia z lewej strony ukazują wygląd pigmentu przy świetle dziennym natomiast po prawej stronie ukazany jest efekt świecenia po zmroku. Dla przykładu pigment świecący na niebiesko po zmroku, za dnia ma naturalny wygląd przypominający jasny piasek a więc jeżeli decydujesz się aby twój odlew, farba lub lakier również w trakcie dnia posiadała określony kolor np. niebieski do bazy poza samym pigmentem fotoluminescencyjnym musisz dodać odrobinę barwnika semitransparentnego perłowo metalicznego serii STAR DUST aby odlew nabrał koloru również w oświetleniu dziennym. Istnieją również pigmenty fotoluminescencyjne, które np. po zmroku emitują określony kolor, np. pomarańczowy oraz są same w sobie barwnikami tj. potrafią zabarwić masę żywiczną, farbę, lakier etc… na określony kolor, przykładem może być kolor pomarańczowy. Poniżej specyfikacja w/w. Uwaga - Zdjęcia mogą odbiegać kolorystycznie od finalnego wyniku wybarwienia ze względu na ustawienia rozdzielczości monitora i naświetlenia.
 
1. Zielony (świeci na zielono, naturalny kolor jasny piasek)
2. Jasnozielony (świeci na zielono, naturalny kolor zielony)
3. Niebieski (świeci na niebiesko, naturalny kolor jasny piasek)
4. Różowy (świeci na jasno-różowy, naturalny kolor różowy)
5. Pomarańczowy (świeci na jasno-pomarańczowy, naturalny kolor pomarańczowy)
6. Żółty (świeci na jasno- żółty, naturalny kolor żółty)
7. Czerwony (świeci na czerwono, naturalny kolor jasno-buraczkowy)
8. Fioletowy (świeci na fioletowy, naturalny kolor jasny piasek)
9. Biały (świeci na biało, naturalny kolor jasny piasek)
10. Turkusowy (świeci na turkusowy, naturalny kolor jasny piasek)


TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. W pierwszym etapie przygotowujemy bazę do której będzie dodany pigment. Baza może być wykonana z farby, lakieru, żywicy, plastisolu, etc...

2. Dodajemy odmierzoną ilość a następnie dokładnie mieszamy do pełnego ujednorodnienia mieszaniny. Dozowanie pigmentu zależy od potrzeb i każdorazowo ustalamy to wg. uznania, co do zasady to im go jest więcej tym lepszy efekt świetlny otrzymujemy i dłużej będzie trwać czas emisji światła. Praktyka wskazuje, iż najlepsze efekty wizualne otrzymuje się poprzez dodanie 20%-30% udziału wagowego względem bazy, którą stanowi farba, lakier, żywica, masa, etc…

3. Wymieszaną bazę z pigmentem zalewamy do formy, natryskujemy pistoletem lub nakładamy pędzlem.

4. Po utwardzeniu dany element jest gotowy do użytku.
 
MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.
Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Pigment Świecący CZERWONY 50g

  Pigment Świecący CZERWONY 50g

  Element wykonany przy jego udziale świeci w nocy. Właściwości pigmentu opierają się na zjawisku magazynowania w sobie energii świetlnej podczas naświetlania przez światło dzienne, latarkę lub żarówkę z późniejszym jego oddawaniem w chwili zaniku źródła światła. Im dłużej dany element jest naświetlany tym dłużej trwa emisja światła, czas świecenia danego elementu może dochodzić do kilku godzin.
  Path: > Pigment Świecący CZERWONY 50g

  30 innych produktów w tej samej kategorii: