> RenCast FC 52 1kg (A 0,5kg + B 0,5kg)

RenCast FC 52 1kg (A 0,5kg + B 0,5kg)

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,82 zł.


New product

RenCast FC 52 jest to szybko utwardzalna żywica poliuretanowa do odlewania elementów modeli o różnych grubościach, znakomicie nadaje się do napełniania różnymi wypełniaczami. Idealnie nadaje się do odlewnia części prototypowych, figurek, statuetek, modeli redukcyjnych, elementów dekoracyjnych czy architektonicznych, elementów produkcyjnych, form czy uchwytów.

Więcej szczegółów

96,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Ten produkt nie występuje już w magazynie

RenCast FC 52 jest żywicą odlewniczą poliuretanową produkowaną przez światowego lidera, niemiecką firmę HUNTSMAN
RenCast FC 52 jest to kompozycja poliuretanowa składająca się z dwóch składników poliolu (składnik A) oraz izocyjanianu (składnik B) mieszanych ze sobą w bardzo prostej proporcji 1 : 1 (wagowo). Jest to żywica niskolepka, charakteryzuje się bardzo dobrym odgazowaniem, przy umiejętnym przetwórstwie nie występuje konieczność stosowania vacuum. Poprzez dodanie różnego rodzaju wypełniaczy poza aspektem ekonomicznym (zmniejszamy koszt wyrobu) możemy dowolnie modyfikować jej właściwości estetyczne i mechaniczne. Wyroby wykonane tą metodą znakomicie poddają się obróbce mechanicznej, wiercenie, szlifowanie i polerowanie.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYKO-CHEMICZNE
Postać : ciecz o niskiej lepkości
Proporcje mieszania (poliol + izocyjanian): 1 : 1 (wagowo)
Lepkość mieszaniny w 25°C: 70 mPa s    
Czas życia w 25°C : 6 - 8 min
Czas do rozformowania 25°C: 60 – 90 min
Kolor utwardzonej mieszaniny: beżowy
Gęstość: 1 kg/dcm3
Skurcz liniowy ( mm/m): 5
Twardość: 70 - 75 Shore D
Zalecane grubości odlewów do: 30mm
Temperatura ugięcia ISO 75 oC – 80
Wytrzymałość na ściskanie ISO 604 MPa - 35
Moduł E przy ściskaniu ISO 604 MPa - 1000
Wytrzymałość na zginanie ISO 178 MPa – 25
 
ZASTOSOWANIE
Żywica RenCast FC 52 jest to szybko utwardzalna żywica poliuretanowa do odlewania elementów cienkościennych jak i modeli o różnych grubościach, znakomicie nadaje się do napełniania różnymi wypełniaczami. Idealnie nadaje się do odlewnia części prototypowych, figurek, statuetek, modeli redukcyjnych, elementów dekoracyjnych czy architektonicznych, elementów produkcyjnych, form czy  uchwytów.

TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Upewnić się, że w pomieszczeniu w którym wykonujemy odlewy zachowane są podstawowe parametry przetwórstwa żywic poliuretanowych tj. niska wilgotność (zalecane poniżej 60%), temperatura powyżej 20°C (dotyczy zarówno kompozycji żywicznej, formy jak i otoczenia), forma koniecznie musi być sucha oraz pozbawiona wszelkich zabrudzeń po ostatnim odlewie.

2. Przed przystąpieniem do odważenia zarówno poliol jak i izocyjanian należy osobno bardzo dobrze wymieszać gdyż składają się one z wielu różnych składników które pod wpływem czasu mogą się rozwarstwiać, jest to naturalny proces charakterystyczny dla wszystkich żywic poliuretanowych. Następnie łączymy ze sobą składnik A i B w proporcjach 1 : 1. Nie dopuścić do zalegania w narożach pojemnika nie wymieszanych frakcji, zwrócić uwagę na to aby podczas procesu mieszania nie wprowadzać cząstek powietrza do mieszaniny, nie zaleca się stosowania mechanicznych mieszadeł.

3. Wymieszaną kompozycję wlewać do formy do jej zapełnienia, operację zakończyć przed upływem 6 min zanim żywica zacznie wiązać. Przy wykonywaniu elementów grubościennych powyżej 25 – 30mm grubości należy zalewać formę warstwami, pamiętając, że drugą warstwę zalewamy po zżelowaniu pierwszej. Przy skomplikowanych kształtach odlewów zaleca się aby forma posiadała tzw. odpowietrzenia.

4. Po upływie 60 – 90 min możemy wyjąć odlany element z formy i cieszyć się uzyskanym efektem. W przypadku elementów wykonanych z wypełniaczami np. pyłem aluminiowym przed przystąpieniem do obróbki mechanicznej (szlifowanie, wiercenie, polerowanie) zalecane jest odczekać 24h w celu osiągnięcia przez odlew 100% wytrzymałości.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane. Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  RenCast FC 52 1kg (A 0,5kg + B 0,5kg)

  RenCast FC 52 1kg (A 0,5kg + B 0,5kg)

  RenCast FC 52 jest to szybko utwardzalna żywica poliuretanowa do odlewania elementów modeli o różnych grubościach, znakomicie nadaje się do napełniania różnymi wypełniaczami. Idealnie nadaje się do odlewnia części prototypowych, figurek, statuetek, modeli redukcyjnych, elementów dekoracyjnych czy architektonicznych, elementów produkcyjnych, form czy uchwytów.
  Path: > RenCast FC 52 1kg (A 0,5kg + B 0,5kg)

  30 innych produktów w tej samej kategorii: