> Pianki poliuretanowe>PIANA POLIURETANOWA IZY FOAM 100 10,5kg (A 5kg + B 5,5kg)

PIANA POLIURETANOWA IZY FOAM 100 10,5kg (A 5kg + B 5,5kg)

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 52 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 52 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 7,28 zł.


New product

IZY FOAM 100 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym do wytwarzania piany sztywnej o większej gęstości. Stosowany do wyrobu kształtek o większej twardości, stosowany do produkcji elementów architektonicznych, figur ogrodowych, spławików, woblerów, elementów szkutniczych, modeli samolotów.
 

Więcej szczegółów

370,00 zł brutto

Dodaj do schowka

IZY FOAM 100 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym do wytwarzania piany,  system złożony jest z dwóch składników poliolu (składnik A) oraz izocyjanianu (składnik B) mieszanych ze sobą w proporcji 100 : 110 (wagowo).

WŁAŚCIWOŚCI FIZYKO-CHEMICZNE
Czas startu: 30 ± 10sek
Czas żelowania:120 ± 20 sek
Czas suchego lica:190 ± 30 sek
Gęstość pozorna rdzenia90 ± 20 kg/m3
Przyrost: 10x

Czasy reakcji mierzone są od rozpoczęcia mieszania.
Czas startu – do momentu rozpoczęcia wzrostu mieszaniny.
Czas żelowania – do momentu wyciągania z żelowanych włókien z pianki.
Czas suchego lica – do momentu, gdy powierzchnia pianki nie klei się
przy dotknięciu.

 
ZASTOSOWANIE
IZY FOAM 100 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym do wytwarzania piany sztywnej o większej gęstości. Stosowany do wyrobu kształtek o większej twardości, stosowany do produkcji elementów architektonicznych, figur ogrodowych, spławików, woblerów, elementów szkutniczych, modeli samolotów. Może być obrabiany mechanicznie dlatego często stosowany jest do produkcji modelu „matki”
 
TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Odlewanie pianek poliuretanowych co do zasady właściwie nie różni się od produkcji odlewów z żywic poliuretanowych i w jednym przypadku i w drugim posiadamy dwa składniki poliol i izocyjanian które należy dokładnie wymieszać w podanych przez producenta proporcjach. Zasadniczą różnicą w tym przypadku jest to że nasza mieszanina po pewnej chwili rozpoczyna gwałtownie się spieniać i poszerzać swoją objętość. Ze względu, iż proces ten przebiega bardzo szybko przed przystąpieniem do mieszania należy dokładnie przygotować wszystkie potrzebne rzeczy, zaleca się stosowanie mieszadła mechanicznego np. małego mieszadła budowlanego założonego na wiertarkę. Temperatura otoczenia i surowców w procesie przetwórstwa powinna wynosić miń 18 – 22 °C.

2. Przed przystąpieniem do odważenia zarówno poliol jak i izocyjanian należy osobno bardzo dobrze wymieszać gdyż składają się one z wielu różnych składników które pod wpływem czasu mogą się rozwarstwiać, jest to naturalny proces charakterystyczny dla wszystkich systemów poliuretanowych. Następnie odważamy w oddzielnych naczyniach składnik A i składnik B pamiętając o proporcji 100 : 110 (wagowo), następnie łączymy je ze sobą, przy czym nie jest istotne czy wlejemy składnik A do B czy odwrotnie.

3. Proces mieszania przeprowadzamy bardzo sprawnie i energicznie gdyż na wszystkie operacje mamy nie więcej niż 40 sekund. Dla przykładu, podczas produkcji ozdobnego elementu jakim jest figura ogrodowa powinniśmy na mieszanie przeznaczyć nie więcej jak 10 -15s, kolejne 5 – 10s zajmie nam wylanie mieszaniny do formy i pozostaje nam 5 – 10s na zamknięcie formy i operacje poboczne. Wszystkie naddatki piany która wypłynęła na zewnątrz po prostu odcinamy nożem lub piłką.

4. W przypadku elementów, które należy rozformować jest to możliwe po kilku minutach od zalania, nie mniej jednak w przypadku wyrobów od których wymagamy większej wytrzymałości mechanicznej należy pamiętać, że dopiero po 24h element wykonany z pianki osiąga pełną wytrzymałość mechaniczną

5. Pianka jest odporna na warunki atmosferyczne, większość odczynników chemicznych jednak ma jedną wadę, nie jest odporna na UV. Dlatego jeżeli element wykonany z pianki ma być zainstalowany na zewnątrz należy go pomalować.
 
Powyższy opis jest jedynie przykładem zastosowania i przetwórstwa omawianego produktu, istnieje wiele innych przypadków. Jeżeli nie jesteś pewien lub masz jeszcze jakieś pytania uzupełniające zadzwoń, nasi doradcy techniczni na pewno Państwu pomogą wybrać optymalną metodę do przedstawionego zadania.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane. Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  PIANA POLIURETANOWA IZY FOAM 100 10,5kg (A 5kg + B 5,5kg)

  PIANA POLIURETANOWA IZY FOAM 100 10,5kg (A 5kg + B 5,5kg)

  IZY FOAM 100 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym do wytwarzania piany sztywnej o większej gęstości. Stosowany do wyrobu kształtek o większej twardości, stosowany do produkcji elementów architektonicznych, figur ogrodowych, spławików, woblerów, elementów szkutniczych, modeli samolotów.
   

  Path: > > PIANA POLIURETANOWA IZY FOAM 100 10,5kg (A 5kg + B 5,5kg)

  5 innych produktów w tej samej kategorii: