> Materiały do gum wędkarskich>Formy do Gum>Forma do przynęt Jazgarz9

Forma do przynęt Jazgarz9

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 18 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 18 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,52 zł.


New product

Jednogniazdowa forma silikonowa "real fish" Jazgarz9 stosowana przy produkcji gumowych przynęt wędkarskich. Wykonana ze specjalnego bezbarwnego silikonu pozwala na pelną kontrolę ukladnia się warstw kolorytycznych zalewanego Soft Plasticu do wewnątrza gniazda formy.

Więcej szczegółów

130,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Jednogniazdowa forma silikonowa "real fish" Jazgarz9 stosowana przy produkcji gumowych przynęt wędkarskich. Wzór przynęty jak i wykonanie formy zostało zrealizowane przez pracownię "TOMY'S BAIT HANDMADE LURES" dzięki czemu otrzymujesz produkt najwyższej jakości. Sam wzór przynęty Jazgarz9 został opracowany przez "TOMY'S BAIT HANDMADE LURES" w oparciu o wieloletnie doświadczenie jak i mozolne długotrwałe testy różnych wariantów w plenerze. Skuteczność tej konstrukcji w połaczeniu z indywidualną kolorystyką, zostały potwierdzone na wielu łowiskach w całej Europie.

TECHNIKA STOSOWANIA
Temat odlewania gumowych przynęt wędkarskich jest szerokim zagadnieniem, chociażby ze względu na różne techniki barwienia za pomocą dostępnych środków.

1. Odmierzamy żądaną ilość tworzywa do żaroodpornego naczynia. Każdorazowo należy pamiętać aby przed odlaniem cieczy z pojemnika bardzo dobrze wymieszać jego zawartość, naturalnym zjawiskiem dla tego tworzywa jest tworzenie się osadu na dnie opakowań. Brak dobrego wymieszania i pozostawienie osadu na dnie butelki będzie skutkowało tym, że nasza guma będzie bardziej miękka niż przewidział to producent. Po odmierzeniu porcji, dodajemy do Soft Plastic barwniki nadające odpowiednich kolorów. W przypadku zastosowania brokatów lub pigmentów fotoluminescencyjnych dodajemy je już po podgrzaniu tworzywa.
 
2. Zabarwiony Soft Plastic wlewamy do naczynia żaroodpornego i umieszczamy w kuchence mikrofalowej, nastepnie poddajemy kilku cyklom podgrzewania, za każdym razem wyjmując naczynko i delikatnie mieszając jego zawartość. Przykładowy cykl uplastycznienia dla ilości wystarczającej do wykonania typowej przynęty to: 30s + 30s + 20s + 20s. Nie miej jednak jest to jedynie przykład, należy czas i ilość cykli dobrać do ilości podgrzewanego tworzywa oraz mocy posiadanej kuchenki mikrofalowej. W przypadku podgrzewania bez barwników oznaką prawidłowego podgrzania jest uzyskanie klarownej, przezroczystej cieczy. W przypadku zbyt intensywnego procesu podgrzewania możliwe jest pojawienie się w cieczy bąbelek powietrza, ktore po około 60 sekundach naturalnie znikają.

3. Po podgrzaniu Soft Plastic jest gotowy do zalewania formy. Jeżeli chcemy wykonać przynętę składającą się z kilku kolorów po prostu wlewamy do formy warstwa po warstwie.

4. Podczas procesu podgrzewania należy pamiętać aby nie przekraczać temperatury 170°C gdyż Soft Plastic będzie się degradował co przejawi się utworzeniem w cieczy „grudek” oraz zmianę koloru na brązowy. Aby tego uniknąć należy stosować krótkie cykle podgrzewania przerywane mieszaniem płynu.

5. W celu modyfikacji twardości tworzywa Soft Plastic możliwe jest dodanie modyfikatora, który zwiększy twardość „gumy” lub ją obniży w zależności od upodobań. W przypadku odlewania dużych przynęt i podgrzewania jednorazowo dużej ilości tworzywa możliwe jest dodanie specjalnego stabilizatora temperatury, który dodatkowo wzmacnia odporność na przegrzanie. Opisy tych dodatków na pozostałych kartach produktów.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Forma do przynęt Jazgarz9

  Forma do przynęt Jazgarz9

  Jednogniazdowa forma silikonowa "real fish" Jazgarz9 stosowana przy produkcji gumowych przynęt wędkarskich. Wykonana ze specjalnego bezbarwnego silikonu pozwala na pelną kontrolę ukladnia się warstw kolorytycznych zalewanego Soft Plasticu do wewnątrza gniazda formy.
  Path: > > > Forma do przynęt Jazgarz9

  3 innych produktów w tej samej kategorii: