> Żywice odlewnicze>Żywice poliestrowe>CLEAR ONE (krystalicznie bezbarwna)>CLEAR ONE Krystalicznie Bezbarwna 5kg

CLEAR ONE Krystalicznie Bezbarwna 5kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 38 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 38 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 5,32 zł.


New product

Żywica odlewnicza bezbarwna CLEAR ONE jest stosowana do wykonywania odlewów wszędzie tam gdzie potrzebujemy  wysoki poziom transparentności. Służy w modelarstwie, jubilerstwie w pracach plastycznych i artystycznych. Na bazie tej żywicy wykonuje się bransolety, kaboszony, wszelkiego rodzaju inkluzje. Odlewy z tej żywicy można obrabiać mechanicznie, wiercić, szlifować, polerować. Stabilizowana na UV

Więcej szczegółów

270,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Żywica odlewnicza CLEAR ONE (5kg żywicy + 100g katalizatora MEKP) jest żywicą poliestrową posiadającą najwyższy poziom transparentności z pośród żywic dostępnych na rynku. Jest specjalnie modyfikowana dzięki czemu odlewy z tej żywicy posiadają identyczny współczynnik załamania światła co szkło. Odporna na promieniowanie UV, nie żółknie tak szybko pod wpływem czasu. Stosowana do wykonywania odlewów wszędzie tam gdzie potrzebujemy  wysoki poziom transparentności. W zestawie dołączony jest katalizator.
 
WŁAŚCIWOŚCI FIZYKO-CHEMICZNE
Lepkość: 300-400 mPas
Gęstość: 1,10 g/cm3
Czas żelowania w 25°C : 18-30 min
Udział utwardzacza MEKP: 1,25%
Czas utwardzania 25°C: 50-80 min
Pik egzotermiczny: 115-160°C
Wytzrymałośc na rozciąganie: 69 MPa
Wytrzymałość na zginanie: 90 MPa
Wytrzymałość na ściskanie: 138 MPa
Temperatura ugięcia pod obciążeniem HDT: 74°C
Twardość Barcola: 35-40
 
ZASTOSOWANIE
Żywica odlewnicza CLEAR ONE jest stosowana do wykonywania odlewów wszędzie tam gdzie potrzebujemy  wysoki poziom transparentności. Służy w modelarstwie, jubilerstwie w pracach plastycznych i artystycznych. Na bazie tej żywicy wykonuje się bransolety, kaboszony, wszelkiego rodzaju inkluzje, etc… Odlewy z tej żywicy można obrabiać mechanicznie, wiercić, szlifować, polerować.
 
TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Upewnić się, że w pomieszczeniu w którym wykonujemy odlewy zachowane są podstawowe parametry przetwórstwa żywic poliestrowych, temperatura pracy miń 20°C, bezwzględnie należy dokonywać odlewów w pomieszczeniach dobrze wentylowanych (żywice poliestrowe posiadają charakterystyczny zapach, nie należy ich stosować w pomieszczeniach zamkniętych) z zachowaniem podstawowych środków ochrony osobistej jak rękawiczki, fartuch, okulary.
 
2. W zależności od potrzeb odważamy odpowiednią ilość żywicy do czystego pojemnika, następnie dodajemy utwardzacz w ilości 1,25%-2% i intensywnie mieszamy tak aby dobrze ujednorodnić mieszaninę. Zaleca się zastosowanie zasady trzech kubków aby mieć pewność, że proces mieszania został wykonany prawidłowo. Brak dobrego wymieszania żywicy z utwardzaczem może powodować miejscowe lepkości na powierzchni odlewu, podobnie jest z temperaturą, jeżeli będzie za niska również odlew może częściowo się nie utwardzić.
 
3. Żywica CLEAR ONE ma wyjątkowo niską lepkość dzięki czemu zasadniczo jest mieszaniną samo odpowietrzająca się, dlatego po wymieszaniu przed zalaniem do formy należy odstawić pojemnik na 3-4 minuty w celu naturalnego odpowietrzenia się. W przypadku gdy wyniki nie są zadowalające można zastosować vacuum.
 
4. Podczas wykonywania odlewów o dużej masie należy dobrać ilość utwardzacza aby uniknąć przegrzania się mieszaniny. Z praktycznego punktu widzenia możliwe jest „zejście” z ilością utwardzacza nawet do 0,5% tak aby duży odlew nam się nie przegrzewał, nie mniej jednak dużo zależy od rodzaju o kształtu odlewanych przedmiotów (grubości ścianek), każdorazowo należy przeprowadzić testy.
5. Podczas wykonywania odlewów o małej masie konieczne jest zastosowanie większej ilości utwardzacza np. 3-4% oraz ewentualne doprowadzenie zewnętrzengo źródła ciepła tak aby odlew nam się utwardził. Przy małych odlewach wydłuża się czas utwardzania i często powierzchnia odlewu może być częściowo lepka.
 
5. Odlewanie żywicy CLEAR ONE może odbywać się w specjalnych formach wykonanych z PEHD, PP czy PET, np. w wyniku odlewania elementów jubilerskich takich jak kaboszon, naszyjnik czy bransoleta w formach z tworzyw sztucznych często odlewy te nie wymagają dodatkowej obróbki polerskiej od strony formy. W przypadku zastosowania formy silikonowej należy stosować silikony addycyjne jak najbardziej twarde, odlew wykonany w silikonie ze względu na skurcz i kontakt z powietrzem posiada na powierzchni efekt skórki pomarańcza - aby uzyskać wysoki połysk powierzchni należy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym wodnym 400, 800, 1500 a następnie wypolerować za pomocą ogólnie dostępnych past polerskich samochodowych. W wyniku tych zabiegów uzyskujemy powierzchnię z „połyskiem lustra” W przypadku wystąpienia lokalnej lepkości ze względu na inhibicję tlenową przed polerowaniem powierzchnię należy przetrzeć acetonem.
 
MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.
Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.
Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  CLEAR ONE Krystalicznie Bezbarwna 5kg

  CLEAR ONE Krystalicznie Bezbarwna 5kg

  Żywica odlewnicza bezbarwna CLEAR ONE jest stosowana do wykonywania odlewów wszędzie tam gdzie potrzebujemy  wysoki poziom transparentności. Służy w modelarstwie, jubilerstwie w pracach plastycznych i artystycznych. Na bazie tej żywicy wykonuje się bransolety, kaboszony, wszelkiego rodzaju inkluzje. Odlewy z tej żywicy można obrabiać mechanicznie, wiercić, szlifować, polerować. Stabilizowana na UV
  Path: > > > > CLEAR ONE Krystalicznie Bezbarwna 5kg

  3 innych produktów w tej samej kategorii: