> All Blog News>Stoliki kawowe i ławy z żywicy epoksydowej

Kategorie

Stoliki kawowe i ławy z żywicy epoksydowej

Stoliki kawowe i ławy z żywicy epoksydowej

Jesteś entuzjastą nieszablonowych rozwiązań dekoracyjnych? Pragniesz wprowadzić do swojego domu odrobinę ekstrawagancji? W takim razie postaw na stolik kawowy z żywicą epoksydową. To oryginalna ozdoba, która z pewnością nada charakter Twojemu wnętrzu. Przezroczysta lub barwiona żywica wspaniale podkreśli naturalne słoje drewna, tworząc niepowtarzalny efekt wizualny.

Stolik kawowy + żywica – zestawienie idealne

W każdym salonie powinien znaleźć się stolik kawowy. Żywica epoksydowa do tej pory była stosowana w garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, ale od jakiegoś czasu jest wykorzystywana również w mieszkaniach. Pokrywa się nią powierzchnię podłóg oraz schodów. Kreatywne osoby znalazły dla niej zastosowanie również w branży meblarskiej.

Stoliki czy ławy pokryte żywicą doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu loftowym lub industrialnym, ale będą dobrze wyglądały praktycznie w każdym pomieszczeniu, o ile zachowa się zasadę rozsądnego dysponowania ozdobami.

Stoliki i ławy mogą pełnić funkcje użytkowe, wszak żywica jest wyjątkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne lub też stricte dekoracyjne – postawione w rogu pokoju z ustawionymi na nich akcesoriami, świecami czy ramkami ze zdjęciami.

Żywica epoksydowa – stolik kawowy DIY

Stolik kawowy z drewna i żywicy to najczęściej wybierane połączenie. Duet ten to wyraźny zwrot w stronę natury i próba poszukiwania niecodziennych rozwiązań aranżacyjnych oraz swego rodzaju hołd dla przyrody, który nie jest surowy ani banalny.

Ławy czy stoliki kawowe z żywicy epoksydowej są najczęściej robione ręcznie. Produkty hand made cieszą się obecnie sporą popularnością, głównie za sprawą swojej unikalności. Dodatkowo wiele osób chce wspierać lokalnych producentów. W zamian otrzymują produkty bardzo wysokiej jakości, których precyzja wykończenia może zachwycać.

Przygotowując przemyślany projekt, a także formę na stół, plastry drewna oraz żywicę epoksydową, możesz sam spróbować wykonać taki stolik. Pamiętaj jednak o używaniu środków ochronnych i uważnym przeczytaniu etykiet utwardzacza oraz pigmentów.

Różnorodne kształty i kolory – stolik kawowy żywica

Okrągły stolik kawowy z żywicy epoksydowej to najczęściej spotykany kształt mebla tego rodzaju. ich blaty mogą być jednak również kwadratowe lub podłużne wzmocnione stalowymi ramami. Współgranie naturalnych materiałów ze stalową, solidną konstrukcją powinno spodobać się zarówno miłośnikom tradycyjnych rozwiązań, jak i zwolennikom nowoczesności.

Meble są z reguły w kolorze ciemnego lub jasnego brązu z kolorowymi dodatkami, najczęściej w barwie turkusu. Tak bogata paleta z pewnością rozświetli i doda charakteru otoczeniu.

Warto zaznaczyć, że żywiczna powłoka wykazuje dużą odporność na zarysowania, wilgoć czy temperaturę, dlatego nawet bez podkładki można na takim stoliku postawić filiżankę z kawą czy talerz z gorącym daniem. Poza tym meble te są bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie osiada na nich kurz. Do pielęgnacji wystarczy ściereczka nasączona wodą i delikatnym środkiem czyszczącym.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code