> All Blog News>Żywiczna posadzka na taras i balkon

Kategorie

Żywiczna posadzka na taras i balkon

Żywiczna posadzka na taras i balkon

Wykończenie balkonu czy tarasu to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Trudno się temu dziwić – na rynku istnieje wiele rozwiązań, spośród których niełatwo wybrać to właściwe. Jedno jest natomiast pewne – coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć posadzki żywiczne poliuretanowe. Dzisiaj przyjrzymy się im bliżej i zastanowimy się, dlaczego cieszą się uznaniem oraz jakie są ich zalety. Czy rzeczywiście mogą być lepsze od tradycyjnych płytek ceramicznych czy gresu?

Żywica poliuretanowa na balkon i taras

Na początek, kilka informacji na temat samej żywicy poliuretanowej. Jest to materiał do systemów posadzkowych, który powstaje na bazie dwóch składników: bazy i utwardzacza, które to zawiązują się i tworzą nieprzemakalną powłokę o dużej gęstości cząsteczkowej. Producenci oferują różne rodzaje wykończeniowych artykułów syntetycznych tego typu, różniących się między sobą właściwościami, lecz z zasady – poliuretanowe produkty uchodzą za niezwykle trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, przeciążenia, a także zmienne warunki atmosferyczne.

Charakterystyka – żywica poliuretanowa na taras

Wspomnieliśmy już wyżej o wysokiej odporności i wytrzymałości posadzek syntetycznych. Co oznacza to jednak w praktyce? Oznacza to m.in. to, że powłoka nie ulegnie odkształceniu czy zniszczeniu nawet wówczas, kiedy zostanie narażona na ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury. W naszym umiarkowanym klimacie rzadko mamy do czynienia z ekstremami pogodowymi, ale posadzka balkonowa i tak narażona jest na mróz czy duże nagrzewanie – wówczas warto mieć pewność, że posadzka na tarasie zachowa swoją formę i wygląd. Taką gwarancję daje nam żywica poliuretanowa. Podłoże takie jest też wodoszczelne – w razie intensywnych opasów deszczu czy śniegu pozostanie nie będzie przepuszczać wody ani nasiąkać wilgocią. Ważną cechą opisywanego produktu jest także to, że jest niepodatny na działanie promieni słonecznych. Kolor posadzek wykonanych z tego materiału nie blaknie i zawsze pozostaje taki, jak na początku.

Żywica poliuretanowa – zalety, o których warto wiedzieć

Warto też z pewnością wspomnieć o tym, że posadzki z materiału o którym rozmawiamy, są nie tylko bardzo odporne i wytrzymałe, ale i elastyczne. Dzięki tej właściwości nie musimy się obawiać, że na posadzce pojawią się nieestetyczne mikropęknięcia lub inne uszczerbki. Klienci poszukujący najbardziej optymalnych rozwiązań na balkon czy taras może też zainteresować fakt, że żywica tego rodzaju świetnie tłumi dźwięki i pozwala uniknąć nadmiernego hałasu, co jest nie bez znaczenia np. w przypadku osób mieszkających w blokach wielopiętrowych.

Użytkowe zalety żywicznych posadzek na balkon i taras

Kolejną wielką zaletą posadzek tarasowych lub balkonowych wykonanych z żywicy poliuretanowej jest to, że można je łatwo i szybko wyczyścić. W przypadku, kiedy mowa jest powłokach zewnętrznych, to bardzo istotne, ponieważ często mamy tu do czynienia z liśćmi, gałęziami oraz innymi rzeczami, które przywiał np. wiatr. To także tutaj pijemy i jemy podczas wiosenno-letnich spotkań ze znajomymi, co może skutkować poplamiona posadzką. Możliwość szybkiego uporania się z zabrudzeniami może być więc istotne z punktu widzenia użytkowników balkonów i tarasów. Posadzka taka nie wymaga też specjalnej pielęgnacji i nie będzie absorbować właścicieli domów czy mieszkań.

Powłoki poliuretanowe to także sposób na estetyczne wykończenie tego fragmentu domu. Producenci systemów posadzkowych proponują produkty, dzięki którym można uzyskać idealnie gładką powierzchnię w różnym kolorze lub efektownie niejednorodną warstwę. W zależności od upodobań można więc znaleźć rozwiązanie w sam raz dla siebie.

Odwiedź nasz sklep online i znajdź produkty wykończeniowe

Zapraszamy Was do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie wybór produktów na balkon oraz taras. Kontaktując się z nami otrzymacie także profesjonalną pomoc w wyborze artykułów. Chętnie podzielimy się też naszą wiedzą i doświadczeniem i pomożemy znaleźć najbardziej optymalne i dogodne rozwiązanie.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code