> Pigmenty i barwniki>Barwniki Kryjące>Barwnik do żywic, farb i lakierów BIAŁY 100g

Barwnik do żywic, farb i lakierów BIAŁY 100g

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,56 zł.


New product

Pasta pigmentowa POLYPAST jest wysoce wydajną pastą barwiącą do wszelkiego rodzaju żywic syntetycznych, tj.: poliuretanowych, epoksydowych i poliestrowych. Charakteryzuje się równomiernym i jednolitym wybarwieniem przygotowanej masy żywicznej bez wpływu na właściwości końcowe produktu.
 

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Dodaj do schowka

Pasta pigmentowa POLYPAST jest to mieszanina pigmentów i neutralnego nośnika. Pasty te występują w kilku odcieniach systemu RAL, przy czym wybarwienie na podany kolor dotyczy żywic bezbarwnych. W innych przypadkach przy określaniu ostatecznego koloru odlewu należy uwzględnić wyjściowy kolor żywicy, ilość i rodzaj napełniaczy oraz grubość odlewanego przedmiotu.

CZARNY - RAL 9011
BIAŁY - RAL  9003
ŻÓŁTY - RAL 1021
CZERWONY - RAL 3001
ZIELONY - RAL 6018
NIEBIESKI - RAL 5015
BRĄZOWY - RAL 8007

ZASTOSOWANIE
Pasta pigmentowa POLYPAST jest wysoce wydajną pastą barwiącą do wszelkiego rodzaju żywic syntetycznych, tj.: poliuretanowych, epoksydowych i poliestrowych. Charakteryzują się równomiernym i jednolitym wybarwieniem przygotowanej masy żywicznej bez wpływu na właściwości końcowe produktu. Zaleca się dozowanie w ilościach 0,3 – 3% pasty pigmentowej do całkowitej masy kompozycji.
 
TECHNIKA PRZETWÓRSTWA
1. Przed przystąpieniem do barwienia mieszanin żywicznych o kolorach innych niż bezbarwny dokonać barwienia na małej próbce, zwiększając lub zmniejszając ilość dodawanego pigmentu aż do osiągnięcia żądanego efektu kolorystycznego.

2. W przypadku żywic poliuretanowych zaleca się w pierwszej kolejności wymieszanie odmierzonej ilości pasty pigmentowej ze składnikiem A (poliol) a dopiero potem do już zabarwionego poliolu dodanie składnika B (izocyjanianu). Dla przykładu 25g pasty pigmentowej wystarcza do zabarwienia 1kg żywicy odlewniczej poliuretanowej.

3. W przypadku żywic epoksydowych i poliestrowych zaleca się dodawanie pasty pigmentowej do kompozycji żywicznej już wymieszanej z utwardzaczem lub katalizatorem.

4. Pasty pigmentowe POLYPAST również znakomicie nadają się do barwienia wszystkich pian poliuretanowych i pozostałych żywic syntetycznych.

5. Każdorazowo przed przystapieniem do prac zaleca się wykonanie testu na małej próbce żywicy w celu ustalenia pożądanego wybarwienia i nasycenia koloru przy określonym dozowaniu pasty barwiącej.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.
Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Wszystkie opisy przedmiotów, zdjęcia i grafiki są własnością firmy POLYCORE. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody zabronione.
Oceń 
2019-08-23

polecam

polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Barwnik do żywic, farb i lakierów BIAŁY 100g

  Barwnik do żywic, farb i lakierów BIAŁY 100g

  Pasta pigmentowa POLYPAST jest wysoce wydajną pastą barwiącą do wszelkiego rodzaju żywic syntetycznych, tj.: poliuretanowych, epoksydowych i poliestrowych. Charakteryzuje się równomiernym i jednolitym wybarwieniem przygotowanej masy żywicznej bez wpływu na właściwości końcowe produktu.
   
  Path: > > > Barwnik do żywic, farb i lakierów BIAŁY 100g

  17 innych produktów w tej samej kategorii: